Dívčí válka

Pamatujete si, jak jste jako děti školou povinné měli povinnou četbu? Staré pověsti české od Aloise Jiráska? Nesmrtelná parodie na známou pověst o Dívčí válce, aneb jak to Alois Jirásek neviděl. Chcete-li zjistit, jak to tedy bylo doopravdy, neváhejte a přijďte se podívat na naše představení a dozvíte se, jak to tenkrát dopadlo mezi muži a ženami.

František Ringo Čech v 80. letech minulého století použil tuto předlohu a přepracoval jí tak, že v podstatě zůstal pouze název, některé postavy a jedna jediná věta. Podařilo se mu však vnést do pověsti mnohem více optimismu a zároveň závažněji nenarušit dějovou linii příběhu. Tato divadelní hra se brzy po jejím uvedení stala divácky velmi oblíbenou a úspěšnou veselohrou a jednou z nejčastěji hraných her jak profesionálními, tak ochotnickými soubory u nás. 

 

 Partnerem této inscenace je společnost:

 

Nositele autorských práv k dílu zastupuje DILIA, divadelní, literární, audiovizuální agentura, zapsaný spolek, Krátkého 1, Praha 9. 

 
 • náš tým

  Autor: František Ringo Čech

  Datum premiéry: 22.9.2018
  Délka inscenace:  90 minut + 15 minut přestávka

  Technické zabezpečení:
  Režie: Patrik Ferra
  Scéna: Lukáš Jelínek Helena Podroužková
  Technici (audio, světla): Jiří Švejnoha

  Osoby a obsazení:
  Přemysl: Patrik Ferra
  Bivoj: Stanislav Otmar
  Lumír: Ladislav Lázňovský 
  Ctirad: Lukáš Zeman
  Vojen / Častava: Ondřej Kokoška
  Vlasta: Martin Jaďuď
  Kazi: Jitka Matulová
  Šárka: Klára Odvárková
  Okov-Rakev: Jan Šubrt

Nejbližší představení:

Žádné nadcházející události k zobrazení!

vítejte na našem webu

 • Jsme rádi, že jste dobrouzdali až k nám a ať už jste se na naše stránky dostali náhodou nebo cíleně, věříme, že zde najdete odpovědi na Vaše otázky a že Vás možná i přimějeme k tomu nás poznat blíže.

  Divadlo OKKO

přihlášení k odběru divadelního občasníku